نمونه سورس استفاده از sqlite در سی شارپ

0

نمونه سورس استفاده از sqlite در سی شارپ

SQLite یک برنامه مدیریت بانک اطلاعاتی مبتنی بر زبان استاندارد SQL هست که به صورت رایگان عرضه می شود.
بر خلاف مدل های مرسوم بانک اطلاعاتی ( مثل اوراکل ، MySql ، SQL و …) که به صورت Client/Server می باشند و نیازمند نصب و پیکر بندی هستند ، SQLite یک برنامه مدیریت بانک اطلاعاتی مستقل از سیستم عامل و بدون نیاز به نصب و پیکر بندی است.

می توان در نرم افزارهای قابل حمل ( Portable ) یا گوشی های موبایل به راحتی از این دیتابیس استفاده کرد تا کاربر نیازمند کانفیگ و پیکربندی دیتابیس روی سیستم عامل خود نباشد.

یکی از مهمترین مزیت های این پایگاه داده امکان استفاده آن در اکثر زبانهای برنامه نویسی است. برنامه های دسترسی به این پایگاه داده در اکثر زبانها نوشته شده است و در دسترس است.

دقت بفرمایید این دیتابیس برای حجم اطلاعات خیلی زیاد طراحی نشده و با بالا رفتن حجم اطلاعات از سرعت این دیتابیس کاسته می شود .ولی این مورد را نمیتوان به عنوان ضعف محسوب کرد چراکه باید نسبت به کاری که انجام می گیرد و میزان اطلاعات و تراکنش ها ، یک دیتابیس انتخاب کرد .پس در صورتی که حجم اطلاعات شما زیاد نمی باشد بهترین گزینه استفاده از SQLite خواهد بود.

موزیلا فایرفاکس و موزیلا تاندربرد انواع مختلفی از تنظیمات (نظیر چوب‌الف‌ها، کوکی‌ها، تاریخچهٔ بازدید وب و غیره) را در یک پایگاه دادهٔ اس‌کیوال لایت ذخیره می‌کنند. اسکایپ هم از پایگاه داده اس‌کیوال لایت بهره می‌برد. ادوبی از اس‌کیوال لایت در برنامه‌های مختلف از جمله ادوبی ریدر و ادوبی ایر بهره می‌گیرد. دراپ‌باکس که یک وب سایت آپلود و نگهداری فایل است نیز از اس‌کیوال لایت در نرم‌افزار سمت کلاینت خود استفاده می‌کند.

با توجه به حجم کم و عملکرد بالا، اس‌کیوال لایت در بسیاری از سیستم‌های عامل از جمله iOS اپل، سیمبیان، اندروید گوگل و … به کار رفته است.

در این برنامه سعی شده است تا راهنمایی های لازم برای کار بر روی داده های کاربر ارائه شود و تمامی عملیاتی که نیاز است بر روی یک پایگاه داده انجام شود در این نمونه کد پیاده سازی شده است عملیاتی از قبیل :

  • اضافه کردن یک رکورد در sqlite
  • ویرایش یک رکورد sqlite
  • حذف یک رکورد در sqlite
  • نمایش رکوردها به صورت دسته جمعی
  • یافتن یک رکورد خاص در sqlite
  • و بسیاری از ویژگی های دیگر

از طریق لینک زیر می توانید نمونه سورس استفاده از sqlite در سی شارپ را دریافت نمایید.

sqlitetest

 

untitled

 

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید