ضعیف‌ترین پسوردهای سال ۲۰۱۵

0

آیا پسورد شما هم در میان ضعیف‌ترین پسوردهای سال ۲۰۱۵ جهان است؟
جالب است بدانید گذرواژه‌های ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰، qwertyuiop و welcome در سال گذشته بیشتر آمار استفاده را بین کاربران به عنوان گذرواژه داشته‌اند، این اطلاعات را موسسه SplashData که اپلیکیشن‌های مدیریت پسورد می‌سازد منتشر کرده است. گذرواژه‌های ۱۲۳۴، ۱۲۳۴۵ و qwerty نیز همچنان در لیست گذرواژه‌های پرکاربرد مشاهده می‌شوند.

مورگان اسلِین (Morgan Slain) مدیر این موسسه مدعی است، کاربران فکر می‌کنند اگر گذرواژه‌ انتخاب شده آنها تعداد کاراکتر بیشتری داشته باشد حساب کاربریشان از امنیت بیشتری برخوردار است. این مطلب در خصوص روترهای خانگی هم صدق می‌کند، مشاهده می‌شود  که بیشتر گذرواژه‌های انتخاب شده از لحاظ امنیتی ضعیف هستند و به راحتی می‌توان به روتر نفوذ کرد. شرکت SplashData این اطلاعات را از بیشتر از ۲ میلیون پسورد منتشر شده توسط هکرها جمع‌آوری کرده است. بیشتر این گذرواژه‌ها مربوط به آمریکای شمالی و اروپای غربی هستند اما این امر در سایر نقاط جهان نیز تفاوتی نباید داشته باشد.

جالب اینجاست که اگر به گذر‌واژه‌های پرکاربرد نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم می‌توانیم بازتابی از اتفاقات سال را نیز مشاهده کنیم. برای نمونه در سالی به سر می‌بریم که قسمت جدید فیلم جنگ ستارگان اکران شده است با این حساب گذرواژه Starwars و Solo در بین گذرواژه‌های پرکاربرد سال ۲۰۱۵ به چشم می‌خورد. موسسه‌های امنیتی پیشنهاد می‌کنند پسورد انتخاب شده باید حداقل ۱۲ کاراکتر داشته باشد و از حروف کوچک و بزرگ در ترکیب آنها استفاده شود، به کاربردن حروف و اعداد نیز امنیت گذرواژه انتخابی را بالا می‌برد، پر‌ واضح است که عبارت‌های پرکاربرد و رایج نظیر Password، Football یا abc123 به هیچ وجه به عنوان گذرواژه پیشنهاد نمی‌شوند.

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به لیست گذرواژ‌ه‌های ضعیف سال ۲۰۱۵ داشته باشید، چه بسا گذرواژه‌ انتخابی شما نیز در این لیست باشد:
۱۲۳۴۵۶
password
۱۲۳۴۵۶۷۸
qwerty
۱۲۳۴۵
۱۲۳۴۵۶۷۸۹
football
۱۲۳۴
۱۲۳۴۵۶۷
baseball
welcome
۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
abc123
۱۱۱۱۱۱
۱qaz2wsx
dragon
master
monkey
letmein
login
princess
qwertyuiop
solo
passw0rd

اگر شما هم از این گونه رمز ها تا کنون استفاده می کردید از امروز به فکر رمز جدید  و پیچیده ای برای خودتون باشید

ما برای شما ۲ تا نرم افزار تولید رمز عبور معرفی میکنیم

دانلود نرم افزار تولید رمز ۱

دانلود نرم افزار تولید رمز ۲

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید