رصد و رفع لینک های شکسته در وردپرس

0

رصد و رفع لینک های شکسته در وردپرس

 رصد و رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس با Broken Link Checker


 خطای ۴۰۴ در وردپرس با Broken Link Checker

لینک شکسته چیست؟

لینک های شکسته همانطور که از نام آن پیداست به لینک هایی گفته می شوند که دارای مقصد پوچ هستند یعنی به هر لینکی که به صفحاتی اشاره کند که آن صفحات وجود نداشته باشند لینک شکسته گفته می شود. تصور نمایید که شما در سایت خود به یک صحفه داخلی لینک داده اید ولی به دلایلی آن صفحه را حذف نموده اید حالا در هر صفحه ای که لینک آن صفحه باشد اصطلاحا گفته می شود که صحفه مورد نظر دارای لینک شکسته و یا همان broken link است.
چرا لینک های شکسته مهم هستند ؟
بعد از ارائه الگوریتم پاندا از جانب گوگل هر روز شاهد اهمیت یافتن وجود یا عدم وجود لینک شکسته هستیم!در هر حال طبیعی است که گوگل به وب سایت هایی که به صفحات پوچ داخلی و خارجی لینک می دهند اطمینان نکند! در حالت کلی لینک شکسته به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود و لینک هایی که شما به صفحات پوچ داخلی وب سایت خود داده اید لینک شکسته داخلی و به لینک هایی که به صفحات ناموجود و یا پوچ وب سایت های دیگر داده اید لینک خارجی گفته می شود! هر دو نوع از لینک های شکسته خطرناک و برای سئو مضر هستند ولی اهمیت لینک های داخلی شکسته بیش از لینک خارجی شکسته است.  
چگونگی رفع لینک های شکسته در وردپرس :
برای رفع لینک های شکسته در وردپرس چندین افزونه وجود دارد ولی بهترین افزونه برای این کار broken link checker می باشد!
این افزونه به صورت خودکار کلیه لینک های صفحات شما را پیمایش می کند و صفحاتی را که دارای لینک های شکسته هستند در داشبورد نمایش می دهد!
البته یکی از قابلیت های بسیار جالب این افزونه توانایی تصحیح لینک می باشد که می تواند به صورت خودکار لینک های شکسته وب سایت شما را تصحیح نماید!

افزونه ی Broken Link Checker

broken link checker hamyarwpافزونه را در وردپرس و در مسیر افزونه ها نصب و فعال می کنیم. در قسمت تنظیمات گزینه ای با عنوان “بررسی کننده ی پیوند” رو به رو می شویم که مربوط به تنظیمات افزونه است! دارای پنج بخش مختلف می باشد که به بررسی آن ها می پردازیم.

عمومی

setting-1 hamyarwp طبق شماره گذاری ها توضیحاتی می دهیم.۱- مشخص کنید که هر چند ساعت یک بار باید وبسایت را بررسی کرده و صفحات با خطای ۴۰۴ را بیابد. ۲- اگر می خواهید در صورت یافتن و یا درست کردن خرابی ها به شما گزارش دهد، می توانید تیک گزینه ی مورد نظر را بزنید. ۳- اگر در گزینه ی قبلی اعلام کردید که می خواهید توسط ایمیل شما را مطلع سازد، ایمیل خود را وارد کنید. ۴- در این بخش می توانید به افزونه اطلاع دهید که پیوندهای شکسته شده در قالب را بررسی کند و همچنین اگر جزء موارد مشخصی در گوگل هستند،آنها را حذف کند. ۵- با فعال کردن این گزینه می توانید از پیشنهاداتی که در مورد لینک های خراب می دهد، باخبر شوید. ۶- اگر خرابی لینک ها به دلایل دیگری بود و توسط این افزونه قابل درست شدن نیست به شما اطلاع دهد.

دنبال پیوندها بگرد دردر این قسمت شما می توانید برای افزونه مشخص کنید که در کدام قسمت ها به دنبال پیوندهای شکسته بگردد و آن ها را بررسی کند.setting-2 hamyarwp بررسی کدام پیوندهادر این قسمت می توانید نوع پیوندها را مشخص کنید و آن هایی که نباید مورد بررسی قرار بگیرند را در لیست محروم ها وارد کنید.پروتکل‌ها و رابط‌های برنامه کاربردیsetting 3 hamyarwp در این بخش ابزارها و کانال هایی را که به سایت شما متصل هستند اما لینک آنها خراب شده را می توانید مورد بررسی قرار دهید.پیشرفتهadvance hamyarwp تنظیمات پیشرفته نیز نوع اجرای افزونه را مشخص می کند که معمولا نیازی به تغییر ندارد!تذکر!!! در این قسمت فونت ها و پس زمینه به رنگ یکدیگر هستند برای همین توضیحات جلوی گزینه ها دیده نمی شوند و می توانید با کشیدن ماوس آن ها را ببینید!پس از تنظیم این موارد، نیاز به هیچ کار دیگری نیست و افزونه فعالیت خود را آغاز کرده و پیوندهای شکسته و خراب را بررسی می کند و آن ها بازگردانی می کند.
اشتراک:

نظر خود را بیان کنید